Tanulmányi kirándulások

Bár a tanév végére értünk, célunk, hogy a gyerekek élménypedagógiai módszerek útján egyre tapasztaltabbá váljanak, nem hagyott alább. Két különböző területen, de lényegében ugyanazzal a törekvéssel indultak útnak a Központi természettudományos érdeklődésű diákjai Szegedre, valamint az ötödik évfolyam Kiskőrösre, a Petőfi- kultusz megismerésének helyszínére.

Szegeden Martin Amália tanárnő szervezésével az Interaktív Természetismereti Tudástárban jártak a gyerekek, ahol a gyűjtemény szakemberei bemutatták a csoportnak a 130 éve megalapozott herbáriumnak és az állattani részlegnek a legérdekesebb elemeit. A Magyar Kulturális Örökség részét képező kincsek nemcsak lenyűgözően páratlan ritkaságok, de valósággá vált a gyerekeknek például, hogy egy anakonda bőre kiterítve akár 6 méter is lehet, ami bizony átérheti az otthoni szobájuk hosszát, hogyan néz ki élőben egy elefántfog, milyen tapintása van a cápabőrnek (ezeket meg is tapogathatták). Az izgalmas tárlat után a csoport a Vadasparkban fejezte be kirándulását. Kísérők: Martin Amália, Petrenkóné Gyuris Barbara.

Kiskőrösre Horváth Ida tanárnő szervezésében kirándult az ötödik évfolyam, ahol mesterprogramjának keretében kistérségünk kulturális örökségeit ismertette meg a diákokkal. A Petőfi-kultusz színhelyén, a szülőháznál és a Látványtárnál kaptak betekintést a diákok a 19.századi Kiskőrös történetébe, a Petrovics család életkörülményeibe. A János Vitéz Látogatóközpontban interaktív játékok segítségével járhatták végig Petőfi Sándor leghíresebb elbeszélő költeményének színhelyeit, élhették át Jancsi és Iluska szerelmének édes-bús pillanatait, a kalandozás izgalmát. Kísérők: Horváth Ida, Boross Helga, Gillich Szilárd, Szőke József.

 

Kapcsolódó hivatkozások: A szegedi kirándulás képei Facebook oldalunkon A kiskőrösi kirándulás képei Facebook oldalunkon


Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!